Trojaki Zygmunta Augusta i pewne koncepcje rozwoju portalu

listopad 21st, 2008 admin Posted in Zmiany na stronie No Comments »

Dzisiaj umieściłem w dziale “Złoty Wiek” artykuł Trojaki Zygmunta Augusta . Trojaki tego króla to ciekawy temat ze szczególnym uwzględnieniem trojaka szyderczego będącego jawna kpiną z “upierdliwości szlachty polskiej”. Zresztą za chwilę pojawi się na rynku wielki katalog trojaków od Zygmunta Starego z pięknymi zdjęciami co zapewne jeszcze bardziej uczyni z trojaków przedmiot kolekcjonowania. Ówcześnie dla ludu były to monety grube. Zapraszam do czytania.
Trojaki Zygmunta Augusta .

Rozpoczęliśmy też reklamowanie się w Google AdWords dzięki redaktorowi
naczelnemu który wysupłał trochę grosza na kampanie:) Być może w przyszłości jeśli efekt popularyzacji w Google AdWords odniesie skutek to w ramach finansowanie kampanii w Adwords, pojawi się linki kontekstowe AdSense, w ramach wzajemności (taka nowoczesna forma wymiany linków). Tak czy siak zarabiac na stronie nie zamierzamy a jesli kiedys jakies pieniadze się trafią ogłosimy publiczny “przetarg” na jaki cel popularyzacji numizmatyki wydać.

Przy piwie pojawiły się nawet tak śmiałe pomysły jak “kolekcja numizmatyczna portalu” wypożyczana na czasowe wystawy na około 14 dni, małym lokalnym muzeom lub domom kultury. Nic tak nie wkurza jak kolekcja Czapskiego zamknięta przed ludźmi, kolekcja Muzeum Zamkowego w Malborku niedostępna nacodzień. Tym kolekcjom nigdy nie dorównamy, ale są jeszcze w tym kraju małe muzea zainteresowane wypożyczeniem monet nawet tak “pospolitych” jak grosze praskie czy półgrosze Jagiellonów. O dalszych pomysłach poinformujemy. Wydaje się ze kilkuset egzemplarzowa kolekcja nawet monet popularnych, ale o sporym zakresie historycznym byłaby chętnie oglądana w lokalnych powiatowych muzeach.

Ciekawi jesteśmy waszych komentarzy do tych pomysłów.

AddThis Social Bookmark Button

Zmiany Zmiany Zmiany…..

listopad 20th, 2008 admin Posted in Zmiany na stronie No Comments »

Tym razem dodaliśmy brakujące znaki mennicze pod półgroszami Władysława Jagiełły oraz dodaliśmy stopnie rzadkości poszczególnych typów półgroszy tego władcy w znaleziskach.

Dodatkowo opisaliśmy tabelkami wraz z krótkim rysem historycznym system monetarny Zygmunta Augusta. Zapraszam do poczytania.

AddThis Social Bookmark Button

Kilka zmian i gadżecik po prawej

listopad 14th, 2008 admin Posted in Zmiany na stronie No Comments »

Od ostatniej aktualizacja dodałem dane dotyczące systemu monetarnego i jego podziału oraz stopy mennicze za Zygmunta Starego oraz zebrałem stopy w taki gadżecik po prawej stronie na pasku. Te rozbudowane dane dotyczące stóp, będą dopiero od Zygmunta Starego gdzie ordynacje i zawartość oraz skład monet są bardzo dobrze znane.

Dodatkowo po informacjach naszego czytelnika rozbudowałem monety Jana Olbrachta o typ przejściowy monety z “kółkiem pod koroną” który to typ ignoruje cała literatura numizmatyczna.

Zapraszam do korzystania z informacji i proszę o komentarze

AddThis Social Bookmark Button

1492-1501 Monety Jana Olbrachta

listopad 5th, 2008 admin Posted in Zmiany na stronie No Comments »

Dziś zapraszam w świat króla który niesłusznie zasłyną z przysłowia “Za króla Olbrachta wyginęła szlachta”. Za czasów jego panowania istniała mennica koronna w Krakowie bijąca denary i półgrosze.
Cały artykuł 1492-1501 Monety Jana Olbrachta (tutaj)

AddThis Social Bookmark Button

Nowy artykuł - Wojna trzynastoletnia czyli o podleniu półgroszka

październik 28th, 2008 admin Posted in Zmiany na stronie No Comments »

Dziś zamieściłem artykuł o półgroszkach Kazimierza Jagiellończyka i jak bardzo pustki w kasie wpływały na stopy mennicze tych półgroszy. Monety miast pruskich za tego władcy zostaną na osobny artykuł.
Zapraszam do czytania i komentowania 1456-1492 Wojna trzynastoletnia czyli o podleniu półgroszka

AddThis Social Bookmark Button

Poprawiony dział - Władysław Jagiełło i Warneńczyk

październik 24th, 2008 admin Posted in Zmiany na stronie 1 Comment »

Co nowego na stronie:

Dziś poprawiłem dział 1386-1434 Czas na półgrosze - Władysław Jagiełło i Warneńczyk . Dodałem stopy mennicze denarów, ternarów i półgroszy za Podręcznikiem Numizmatyki Polskiej Dr M.Gumowskiego z “ręczną rewizją danych” na podstawie S.Kubiak. Dodałem też opis mennictwa za Władysława Warneńczyka którego głównym i jedynym dziełem menniczym w Polsce był podły ledwie II łutowy (0,125) denar, którego fotografię zamieściłem (inna tu nieco korona).
Zapraszam do lektury

AddThis Social Bookmark Button