Połysk menniczy ? Czyli oszustwo w 30sek

listopad 3rd, 2008 admin Posted in Poradnik Numizmatyka No Comments »

Dzisiaj pokażę wam jak zrobić “połysk” w 30 sekund. Mam nadzieje ,że wielu zastanowi się nad ulotnością i oszustwem połysku i zacznie kupować dobrze spatynowane blaszki a nie tzw. klamki.
Niestety na allegro widzę ,że klameczki maja lepsze ceny co wydaje się kuriozalne wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia i opis robienia błyskotek w 30sek. Mam nadzieje ,że spatynowane dobra historyczne będą teraz w cenie, bo mają swoją oryginalność, a zniszczyć monetę robiąc połysk jest prosto.
Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Co zbierać ?

październik 31st, 2008 admin Posted in Poradnik Numizmatyka 3 Comments »

Wielu młodych ludzi pyta mnie co zbierać “fajnego”, ale na kieszeń młodego Polaka, bo oczywiście każdy marzy o groszu krakowskim, czy o 100 dukatówce Wazy, ale powiedzmy szczerze, to jest poziom nieosiągalny dla większości z Nas. A i w numizmatyce nie oto chodzi by mieć najdroższe “zabawki”.
Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button

Numizmatyka a zbieractwo

październik 29th, 2008 admin Posted in Poradnik Numizmatyka No Comments »

Od dziś zaczynamy cykl felietonów o Numizmatyce i poradnictwie dotyczącym zbierania monet.

Na początek musimy sobie wyjaśnić kto jest numizmatykiem i co to jest ta numizmatyka. Pierwszą rzeczą o której należy pamiętać jest fakt, iż numizmatykiem nie jest zbieracz monet. Zbieranie monet to jest hobby i w żadnym wypadku go nie deprecjonujemy, jest to jednak tylko zbieractwo. Numizmatyka to coś więcej niż odhaczanie kolejnej pozycji w katalogu czy wypełnianie dziurek w klaserze. Ograniczenie się tylko do wypełniania roczników jest zwykłym zbieractwem. Często zbieractwo przeradza się w prawdziwą pasje i NIGDY nie należy drwić ze zbieraczy, ale wciągnąć ich w tą pasję jaką jest numizmatyka.
Read the rest of this entry »

AddThis Social Bookmark Button