Archive for listopad, 2008

Monety Prus Królewskich za Kazimierza Jagiellończyka

czwartek, listopad 27th, 2008 Posted in Uncategorized | No Comments »

Zapraszam do czytanie nowego artykułu. Monety Prus Królewskich za Kazimierza Jagiellończyka . Opisujemy tam szelągi miejskie tych bogatych miast pruskich Gdańska, Torunia, Elbląga, które od teraz stały się miastami należącymi ... Read more..

Grosz głogowski Zygmunta i wrocławsko-nyski Jana Turzo.

poniedziałek, listopad 24th, 2008 Posted in Uncategorized | No Comments »

Dzisiaj zamieściliśmy w dziele "Złoty wiek" wizerunki dwóch monet uznanych za pierwsze datowane monety ziem polskich, choć de facto nie można ich do końca nazywać polskimi. Za obiema emisjami stoją: ... Read more..

Trojaki Zygmunta Augusta i pewne koncepcje rozwoju portalu

piątek, listopad 21st, 2008 Posted in Zmiany na stronie | No Comments »

Dzisiaj umieściłem w dziale "Złoty Wiek" artykuł Trojaki Zygmunta Augusta . Trojaki tego króla to ciekawy temat ze szczególnym uwzględnieniem trojaka szyderczego będącego jawna kpiną z "upierdliwości ... Read more..

Zmiany Zmiany Zmiany…..

czwartek, listopad 20th, 2008 Posted in Zmiany na stronie | No Comments »

Tym razem dodaliśmy brakujące znaki mennicze pod półgroszami Władysława Jagiełły oraz dodaliśmy stopnie rzadkości poszczególnych typów półgroszy tego władcy w znaleziskach. Dodatkowo opisaliśmy tabelkami wraz z krótkim rysem historycznym system ... Read more..

Kilka zmian i gadżecik po prawej

piątek, listopad 14th, 2008 Posted in Zmiany na stronie | No Comments »

Od ostatniej aktualizacja dodałem dane dotyczące systemu monetarnego i jego podziału oraz stopy mennicze za Zygmunta Starego oraz zebrałem stopy w taki gadżecik po prawej stronie na pasku. Te rozbudowane ... Read more..

Tajemnicze 3 ore z Malborka - zbiórka na powrót Zygmunta

czwartek, listopad 6th, 2008 Posted in Tejemnice Numizmatyki | 1 Comment »

Dzisiaj miało być o czym innym, ale taki temat się trafił, że aż wstyd byłoby nie pomóc Muzeum Zamkowemu w Malborku w zbiórce funduszy na powrót tajemniczej monety, do miejsce ... Read more..