Trojaki Zygmunta Augusta i pewne koncepcje rozwoju portalu

Dzisiaj umieściłem w dziale “Złoty Wiek” artykuł Trojaki Zygmunta Augusta . Trojaki tego króla to ciekawy temat ze szczególnym uwzględnieniem trojaka szyderczego będącego jawna kpiną z “upierdliwości szlachty polskiej”. Zresztą za chwilę pojawi się na rynku wielki katalog trojaków od Zygmunta Starego z pięknymi zdjęciami co zapewne jeszcze bardziej uczyni z trojaków przedmiot kolekcjonowania. Ówcześnie dla ludu były to monety grube. Zapraszam do czytania.
Trojaki Zygmunta Augusta .

Rozpoczęliśmy też reklamowanie się w Google AdWords dzięki redaktorowi
naczelnemu który wysupłał trochę grosza na kampanie:) Być może w przyszłości jeśli efekt popularyzacji w Google AdWords odniesie skutek to w ramach finansowanie kampanii w Adwords, pojawi się linki kontekstowe AdSense, w ramach wzajemności (taka nowoczesna forma wymiany linków). Tak czy siak zarabiac na stronie nie zamierzamy a jesli kiedys jakies pieniadze się trafią ogłosimy publiczny “przetarg” na jaki cel popularyzacji numizmatyki wydać.

Przy piwie pojawiły się nawet tak śmiałe pomysły jak “kolekcja numizmatyczna portalu” wypożyczana na czasowe wystawy na około 14 dni, małym lokalnym muzeom lub domom kultury. Nic tak nie wkurza jak kolekcja Czapskiego zamknięta przed ludźmi, kolekcja Muzeum Zamkowego w Malborku niedostępna nacodzień. Tym kolekcjom nigdy nie dorównamy, ale są jeszcze w tym kraju małe muzea zainteresowane wypożyczeniem monet nawet tak “pospolitych” jak grosze praskie czy półgrosze Jagiellonów. O dalszych pomysłach poinformujemy. Wydaje się ze kilkuset egzemplarzowa kolekcja nawet monet popularnych, ale o sporym zakresie historycznym byłaby chętnie oglądana w lokalnych powiatowych muzeach.

Ciekawi jesteśmy waszych komentarzy do tych pomysłów.


You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

AddThis Social Bookmark Button

Napisz komentarz